Ukmergės g. 204, Vilnius,

Tel.: 8 (5) 2422845, 8 (5) 2417020,

El. paštas rastine@varpelis.vilnius.lm.lt,

Įmonės kodas: 190030019,

Sąskaita LT39 7044 0600 0141 3365

         Mūsų įstaigos  dietistė Daiva vieną ankstyvą rugsėjo rytą ,,Drugelių” grupėje su vaikais žaidė  žaidimą sveikų valgymo įgūdžių ugdymo tema „ Mano  maisto namelis“ .

Tikslas – susipažinti su sveiko maisto pasirinkimo piramide, žaidimo forma pasirinkti sveikus maisto produktus, įvardinti jų naudą.

Veiklos pradžioje pasirinkome Maisto  namelio statybai reikalingas medžiagas – spalvotas kaladėles, padėkliukus. Vaikai patys išsirinko po labiausiai jiems patinkančios spalvos kaladėlę. Nusprendėme namelio pamatus statyti iš geltonos spalvos kaladėlių – ji buvo įvardinta kaip duonelės ir kruopų spalva. Kiekvienas labai stengėsi statyti tvirtą namelio pamatą. Vienbalsiai sutarėme, kad sienos turi būti žalios spalvos – daržovių spalvos. Kai kurie iš ugdytinių džiaugėsi, kad mūsų namelis „valgomas“. Susidomėjimas „statybomis“ buvo didelis, todėl namelis greitai kilo aukštyn. Kita spalva, kurią rinkosi dauguma vaikų, buvo raudona – vaisių ir uogų spalva. Ši spalva patiko didžiausiai daliai vaikų. Stogą dengėme iš padėkliukų. Nepamiršome ir kamino.

Pastatę namelį drauge pasidžiaugėme, kad mūsų maisto namelis nusidažė tautinėmis spalvomis – geltona, žalia ir raudona. Dar kartą įvardinome pamatų, sienų ir stogo maistines – statybines medžiagas. Vaikai stengėsi įvardinti, kokios spalvos maisto produktus mėgsta labiausiai. Dauguma rinkosi namelio sienų produktus – obuolius, agurkus, morkas.

Pavargusius „statybininkus“ grupės auklėtojos pavaišino vaisiais. Ištroškę vaikučiai atsigėrė vandens. Kartu paskaičiavome, kiek vandens stiklinių išgeriame kasdien. Pasivaišinę vaikai išskubėjo į kiemą pasidžiaugti šiltomis saulėtomis valandomis.