Ukmergės g. 204, Vilnius,

Tel.: 8 (5) 2422845, 8 (5) 2417020,

El. paštas rastine@varpelis.vilnius.lm.lt,

Įmonės kodas: 190030019,

Sąskaita LT39 7044 0600 0141 3365

Fizinio aktyvumo skatinimas. Interaktyvi veikla vaikams apie žmogaus kūno sandarą ir sveikatos stiprinimą ,,Sveikas kūnas- mano tvirtovė“

2022-01-07

,,Aitvariukų” grupėje

Tikslas: 6-7 metų vaikus supažindinti su žmogaus organizmo sandara, svarbiausiais organais ir jų funkcijomis.

Veiklos pradžioje vaikams buvo parodyta prezentacija, kurioje diskusijos būdu išsiaiškinome žmogaus organizmo sandarą,  susipažinome su svarbiausiais žmogaus organais ir jų  atliekamomis funkcijomis mūsų organizme. Taip pat aptarėme, ką reikia daryti, kad mūsų organizmas ir organai būtų sveiki ir puikiai funkcionuotų. Vaikams buvo papasakota kodėl yra svarbu valgyti daug daržovių ir vaisių, būtų fiziškai aktyviems, gerti daug vandens, kokybiškai ilsėtis.

Vaikams buvo išdalinta užduotėle, kurioje ant pavaizduoto žmogeliuko, reikėjo suklijuoti  svarbiausių žmogaus organų lipdukus, į tas vietas, kur mūsų organizme tie organai yra.

Pabaigoje buvo atlikta refleksija. Vaikai puikiai įvardijo svarbiausius žmogaus organus, jų vietą ir funkcijas organizme. Išskyrė, ką reikia daryti, kad mūsų organizmas išliktų sveikas.

Veiklos metu buvo siekiama:

  • Supažindinti vaikus su mūsų organizmo sandara.
  • Išmokti atskirti organus ir jų sistemas.
  • Įvardinti svarbiausių organų funkcijas ir vietą mūsų organizme.
  • Identifikuoti veiksnius, kurie padeda išlaikyti sveiką organizmą.
  • Skatinti vaikus valgyti daugiau vaisių ir daržovių, būti fiziškai aktyviems.

Parengė: Urtė Kairytė

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Ikimokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros skyriaus specialistė.