Ukmergės g. 204, Vilnius,

Tel.: 8 (5) 2422845, 8 (5) 2417020,

El. paštas rastine@varpelis.vilnius.lm.lt,

Įmonės kodas: 190030019,

Sąskaita LT39 7044 0600 0141 3365

Tiriamoji veikla grupėje „Tyrinėju, ką mėgsta valgyti vaikai“ „ Nykštukų” grupėje

Tikslas- 4-5 metų vaikams stalo žaidimo pagalba įvardinti, ką mėgsta ir kokio maisto atsisako vaikai, nurodyti tokio pasirinkimo priežastis.

Veiklos pradžioje kiekvienas vaikas papasakojo, ką mėgsta valgyti. Dauguma vaikų pasisakė už nesveiką maistą ir gėrimus. Tik keletas vaikų nurodė , kad jų pasirinkimas lėkštėje yra vaisiai, daržovės, košės.  „Nykštukams“ sunkiau sekėsi nurodyti tokio pasirinkimo priežastis, todėl buvo pasiūlyta žaidimo pagalba įvardinti, koks maistas teikia naudą augantiems vaikučiams, o koks yra visai nenaudingas, o kartais netgi žalingas. Žaidimą pradėjome nuo kortelių traukimo. Kiekvienas vaikas traukė po kortelę su produkto atvaizdu ir įvardino to produkto naudą ar žalą. Daug abejonių vaikams kilo dėl keptų bulvyčių, Coca cola, dešrelių. Vaikai nurodė, kad tokį maistą labai mėgsta,  vartoja  namuose ir gan  dažnai, todėl tai gali būti sveikas maistas. Daržovėms, vaisiams, pieno  ir grūdų produktams vaikai skyrė 4-5 vietas jų valgiaraštyje. Teko dar kartą aiškinti, kuo svarbūs šie produktai organizmui, kodėl kasdien  būtina juos vartoti ir kas atsitinka, jei atsisakoma jų mityboje. Ugdytiniams nepatiko liūdno, fiziškai neaktyvaus  ir sergančio vaikų atvaizdai, todėl nusprendėme kartu duoti patarimų, ką reikia valgyti, kad vaikų atvaizdai pasikeistų.

Vienas kitą pertraukdami grupės ugdytiniai stengėsi surasti kuo daugiau svarių priežasčių sveikai maitintis. Vaikams patiko kortelių žaidimas, todėl žaidėme dar kartą.

Veiklos pabaigoje nusprendėme pamiklinti savo kojas ir rankas-atlikome keletą fizinių pratimų, kurie labai nudžiugino vaikus.

Veiklos metu buvo siekiama:

– įvardinti, ką mėgsta valgyti kiekvienas vaikas;

-ugdytis nuostatą sveikai maitintis, skirti sveiką maistą nuo nesveiko;

-dirbti grupėmis ir individualiai.

Parengė – dietistė Daiva Laurinavičienė