Ukmergės g. 204, Vilnius,

Tel.: 8 (5) 2422845, 8 (5) 2417020,

El. paštas rastine@varpelis.vilnius.lm.lt,

Įmonės kodas: 190030019,

Sąskaita LT39 7044 0600 0141 3365

          Ugdomoji-mokomoji  veikla grupėje „Vaisiai ir daržovės mano stalui“ „ Bitučių“ grupėje

Tikslas- 4-5 metų vaikams ugdytis įprotį plauti vaisius ir daržoves, išmokti skirti vaisius, uogas ir daržoves, grupuoti juos pagal spalvą, skirti pagal kvapą, skaičiuoti.

Veiklos pradžioje vaikams paaiškinta, kaip  svarbu teisingai plauti vaisius ir daržoves prieš jų vartojimą. Tuo tikslu  vaikai savarankiškai  nusiplovė  po mandariną, kurį veiklos pabaigoje suvalgė. Vaisių, uogų ir daržovių grupėms atskirti pasiūlyta sudalyvauti  kamštelių žaidime. Kiekvienas kamštelis atvaizdavo tam tikrą vaisių, uogą arba daržovę. Pasiskirstę į dvi komandas,  rūšiavome kamštelius -vaisius -uogas ir kamštelius – daržoves. Greičiau sekėsi surūšiuoti daržoves, sunkiau – atskirti uogas nuo vaisių. Užduotį pasunkinome pasiūlę surūšiuoti ir pagal spalvą. Pagrindines spalvas mažyliai skyrė puikiai, išskyrus tam tikrų atspalvių uogas ir daržoves. Abi komandos suskaičiavo, kad surūšiavo po 8 vaisius ir daržoves.

Pakeliauti po vaisių, uogų ir daržovių kvapų pasaulį vaikams pasiūlyta uoslės pagalba įvardinti, koks tai vaisius ar daržovė. Užmerkę akis, vaikai uostė kvapų dėžutes. Citrusų, braškių , aviečių, pomidorų kvapus atpažino visi vaikai. Sunkiau sekėsi užuosti melioną, svogūną. Žaidimas patiko ne tik grupės ugdytiniams, bet ir pedagogams.

Veiklos metu buvo siekiama:

-ugdyti įprotį prieš valgant plauti vaisius, uogas ir daržoves;

-mokyti vaikus skaičiuoti ir skirti spalvas;

-skatinti vaikus vartoti kuo daugiau ir įvairesnių vaisių, uogų ir daržovių

–  uoslės receptorių pagalba reikšti mintis

 

Parengė    dietistė Daiva Laurinavičienė