Ukmergės g. 204, Vilnius,

Tel.: 8 (5) 2422845, 8 (5) 2417020,

El. paštas rastine@varpelis.vilnius.lm.lt,

Įmonės kodas: 190030019,

Sąskaita LT39 7044 0600 0141 3365

Visą vasarą mūsų darželio pedagogai vykdė STEAM  projektą  su vaikais ,,Aš galiu”.

Birželio mėnesį vaikai su mokytojomis tyrinėjo gėles ir kitus gamtoje esančius augalus. Konstruodami, veikdami su technologijomis, ugdėsi matematinius gebėjimus matuodami gėlių augimą. Meninės veiklos metu perteikė gėlių formą ir spalvų įvairovę. Tyrinėdami augančias gėles, rinko apie jas visą informaciją, kūrė pasakas, ieškojo gėlių nuotraukų, įgijo žinių apie jų sandarą, lygino nuotraukas su tikrovėje esančiomis gėlėmis ir  pan.

Liepos mėnesį mūsų darželio ugdytiniai susipažino su vabzdžių įvairove, jų gyvenimo būdu, svarbą gamtai, funkcijomis ekosistemoje. Projekto antros dalies ,,Tabalai tabalai atropoja vabalai” darželio ,,GUDRUČIŲ  LABORATORIJOJE” ir pievoje  vaikai pro padidinamuosius stiklus ieškojo,  stebėjo vabaliukų išvaizdą, skaičiavo kiek turi kojų voras, kiek taškelių pas boružę, stebėjo drugelio gyvenimo kelią.

Rugpjūčio mėnesį skatinome vaikų bendradarbiavimą ir komandinį darbą veikiant kartu. Vasaros projekto trečioje dalyje ,,Aš kūrėjas” vaikai išgyveno naujas patirtis, kurdami bendrus darbus, žaisdami mokėsi derinti veiksmus, tartis tarpusavyje, keistis patirtimi ir informacija. Ugdėsi gebėjimus išklausyti vieni kitų, geriau pajusti aplinką, erdvę, nuosekliai mąstyti ir tyrinėti. Vaikai kūrė paveikslus iš augalų, plukdė medžio žievę baseine, gamino vasaros ,,kompotus”, tapė ant akmenukų ir daug kitų eksperimentų.